
3DS User Reviews
Filter by platform
7.4
User score
Mixed or Average
positive
9(69%)
mixed
1(8%)
negative
3(23%)
Showing 2 User Reviews
Jan 13, 2019
10
Мне игра понравилась. Это первая игра в серии Cooking mama но я играл в другие игры серии Mama. В серии есть движение только количестве часов, гемплей остаётся таким же.
Jul 13, 2013
4
I enjoyed the short amount of gameplay in this title but it was extremely short and didn't offer anything new from the previous titles. I would recommend any of the DS cooking mama titles, they are just touchscreen mini games, it doesn't teach you cooking, it's just a girly version of a wario ware game. Highly enjoyable series but this was a terrible entry.